Anasayfa / AKTİVİTELER / Tuz ve Biberle Statik Elektrik Ayrımı Nasıl Yapılır?

Tuz ve Biberle Statik Elektrik Ayrımı Nasıl Yapılır?

statik_elektrik
Statik Elektrik Tuz Biber

Tuz ve biber ayırmanın en hızlı yolu nedir? Statik elektrik işini yapmasına izin verin! 2. sınıf etkinliklerinde Çocuklar için klasik statik elektrik denemelerinden biri olan bu tuz ve biber ayrımı gösterisi Çocuk gelişimi ve eğitimi ‘de çocuğunuzu büyüleyecektir. Daha da iyisi, ihtiyacınız olan her şey muhtemelen mutfağınızda bulunabilir.

Ne Lazım;

Tuz, Biber ,Plastik kaşık ,Yünlü bez veya kıyafet

Ne Yapıyoruz;

Çocuğunuza bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı biberle ilgili ölçüm yapmasına yardımcı olun. Ardından, kaşıkla birlikte yapabileceği kadar birlikte karıştırmasını sağlayın.

Ona tuzu biberden ayırmanın en iyi yolunun ne olduğunu düşündüğünü sorun. Onları yalnızca kaşık kullanarak ayırmanın bir yolunu düşünebilir mi?

Plastik kaşığı yün bezin üzerine sürtün. Kaşıkla ovuştururken plastik kaşığa olumsuz bir ücret verdiğini söyleyin. Negatif yüklü bir şey, farklı nesnelerdeki pozitif parçacıkları çekecektir.

Kaşık yığını, tuz ve biber yığınının üstünde yaklaşık bir inç tutun.

Hem tuz hem de biber kaşığa çekilecek, ancak biber daha hafif, bu yüzden kaşığı doğru yerde tutar, biber atlayıp kaşığa takılmalıdır!

7 Yaş Eğitici Deneyler

İyi Eğlenceler…

Çocuğunuzla beraber yaptığınız aktiviteyi aşağıdaki linkten paylaşmaya ne dersiniz ;

https://www.cocukgelisimi.info/sizden-gelenler/

Kronatografi deneyi nasıl yapılırmış beraber bakalım 😕

KROMATOGRAFİ DENEYİ

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Kartondan Labirent Oyunu

Kartondan Labirent Oyunu cocukgelisimi.info Sitemizde bu hafta Bir karton kutusunu eğlenceli bir top labirentine dönüştüreceğiz! …

Bir Cevap Yazın

Çocuk Gelişimi Montessori Boyama Sayfaları 0-5 Yaş Çocuk Akitivite