28 Kasım 2020 , Cumartesi

Resim Eşleştirme

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Resim Eşleştirme

         cocukgelisimi.info Sitemizde Resim Eşleştirme Eğitimi çocukların dikkatlerini geliştirmek amacı ile oluşturulmuş bir aktivitedir. Çocukların zeka gelişimlerinin yanı sıra gördükler ve gördükleri arasındaki farkı ayırt edebilmeleri konusundan olumlu etkilerini göreceksiniz.

              Bir gurup resim arasından sadece bir tane olan aynı resmi ayırt edebilme üzerine kurulmuştur. Bu oyunlarda çocuklar başarıya ulaşabilmek için resme yoğunlaşmak zorundadırlar.

             Aktivite içerisinde resimler yaş gruplarına göre değişmektedir. Bu genelde 4 ile 6 yaş arasındaki çocuklar için genelde daha verimli olduğu gözlenmiştir.

Çocukların çıkamadığı bu karantina covid-19 döneminde hem zeka gelişimini sağlayacak hem de keyifli zaman geçirebileceği bir aktivite.

İyi eğlenceler…

 

 

 

Anahtar Kelimeler;
Resim Eşleştirme Aktivite , resim eşleştirme , oyun , çocuk gelişimi , 4 , 6 yaş arası , zeka gelişimi, çocuklarla zaman geçirme, çocuklarla nasıl zaman geçiririm , ebeveyn , çocuk oyunları,çocuklar için eğlence ,  boş kutuları doldurmaca , boşluk doldurmaca , eşleştirme çalışması , farklı olanı bul ,sıradakini bulma oyunu , eşletirme oyunu , zaman değerlendirme , korona virüs , covid-19

İlginizi Çekebilir

Renkleri ve Sayıları Öğreten Eğitici Oyuncak

Bir Cevap Yazın