21 Ocak 2021 , Perşembe
pizza_dart

Pizzadan Dart Nasıl Yapılır?

pizza_dart

Pizzadan Dart Nasıl Yapılır?

Pizza siparişi vermeden,Ufaklığın en sevdiği yemeği aktif bir spor haline getirin! Keçi ve Velcro fasulye çantası “toppings” den yapılmış bir pizza tahtası ile oynanan bu hedef pratik oyunu ile usta bir şef olmak pasta gibi kolaydır. Bu proje çocuğunuzun motor becerilerini ve koordinasyonunu kullanıyor; zira o, havuçları kesip üretiyor ve atışlarını pizza tahtasında amaçlamaya çalışıyor. Bu eğlenceli etkinlik Birinci sınıf  aktivitesi  ile sınırlı olmadığı gibi sadece siz ve çocuğunuz tarafından oynanabilir, ancak aynı zamanda bütün arkadaşlarını eğlendirmek için yapılan bir ateş sonucu da olabilir!

Ne Lazım;

Büyük kahverengi karton levha veya karton levha (en az 2 ayak kare)

Sarı keçe (yaklaşık 2 ayak kare) Kahverengi, kırmızı ve yeşil keçe kareleri (veya diğer “tepesi” renkleri, her biri en az 1 ayak kare)

Velcro şeritler (bir zanaat veya kumaş mağazasında bulunabilir)

Sıcak tutkal tabancası

Kuru fasulye veya pirinç

Siyah kalıcı markör

Ne Yapıyoruz;

Pizza hedef tahtası oluşturmak için, çocuğunuzun büyük karton kağıdını en az 20 cm çapında dev bir daireye kesmesine yardımcı olun.

Ardından, kartondan 2 cm daha düşük bir çapa sahip bir sarı keçe çemberini kesin. Çocuğunuzdan keçe çevresini mukavvanın ortasına yapıştırmasını isteyin.

Kahverengi kartonun görünen kısmı, pizzanın “kabuğu” olarak görünecektir, içerisinde sarı daire içeride “sevimsiz” bir merkez. Çocuğunuzu dilimlere bölmek için pizza üzerinde çizgi çizmek için kalıcı bir işaretçi kullanmaya çağırın.

Çocuğunuzdan pizzanın nasıl bir tepesine alacağına karar vermesini isteyin. Pizza, pepperoni, sucuk ve biber içeriyorsa, her tepesi (kırmızı, kahverengi ve yeşil) için keçe renklerini seçmesine yardımcı olun,

Her bir tepesi şekildeki gibi iki çift halinde kefeden kesin; Her sosis parçası için, iki yuvarlak oval, ön ve arka tarafını kesin. Çocuğunuzdan her iki kesilmiş zeytinyağının eşleştirmesini ve neredeyse her açılımın etrafında sıcak yapıştırmaya başlamasını isteyin, ancak her bir fasulye ile doldurmak için küçük bir delik bırakın.

Çocuğunuzdan her bir keçe tepsisine az miktarda fasulye doldurmasını isteyin (bu, her tepsiye atıldığında ağırlık ekleyecektir). Her bir keçe parçasının mühürlenmesi için ona delik açmasına yardımcı olun. Her tepesi tamamlandığında Cırt cırtlı şeritleri alın ve çocuğunuza her tepesi dışındaki yapışkan şeritler konusunda yardım edin.

Her topağın önüne ve arkasına birer cırt bandı koyun. Her tepesi tamamlandığında, pizza pastasını bir duvara asın ya da tavana asın ve çocuğunuzdan birkaç adım uzak durmasını isteyin. İstediği toplanmayı pizzaya atmayı hedefleyelim mi?

6 yaş oyunları okul öncesi

İyi Eğlenceler…

Çocuğunuzla beraber yaptığınız aktiviteyi aşağıdaki linkten paylaşmaya ne dersiniz ;

https://www.cocukgelisimi.info/sizden-gelenler/

Unutmayın Başarı Paylaştıkça Artar…

sayılar için balık tutma oyunu nasıl olur haydi beraber yapalım 🙂

SAYILAR İÇİN BALIK TUTMA OYUNU

İlginizi Çekebilir

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı Meyveleri iyice yıkayıp kurutun. Elmadan fotoğraftaki gibi parçalar kesin ve bu …

Bir Cevap Yazın