28 Kasım 2020 , Cumartesi
parmak_izli_sonbahar_calismasi

Parmak İzli Sonbahar Ağaçları Boyaması

parmak_izli_sonbahar_calismasi

Sarı ve kırmızı renk karışımı turuncu yapıyor! Biraz eğlenceli sonbahar renkleri karıştırın ve çocuğunuzun canlı mevsimsel baskılar oluşturmasıyla birlikte izleyin. Basit bir parmak ucu güzel bir sonbahar yapraklarıyla birlikte tüm bir ağacı yapmak için kullanılabilir.

Bu Parmak İzi Güz Ağacı aktivitesi, çocuğunuzu estetik bilincini geliştirirken ve önemli ince motor becerileri geliştirirken doğayı ve çevresini öğrenmeye teşvik edecektir. Sonbahar mevsiminden öğreneceği şekilde çocuğunuzla renk, desen, şekil ve dokuyu keşfedin ve sonbahar yapraklarıyla dolu kendi yaratıcı ormanını büyütün 🙂

Ne lazım;

Sulu boya ve Kağıt

Nasıl Yapıyoruz?

Renk karıştırmayla başlayın. Çocuğunuza birincil renkler (kırmızı, sarı ve mavi) ve beyaz boya verin. Karıştırarak ve kendi benzersiz renklerini yaratarak keşfetmeye teşvik edin.

Ona portakal ve kahverengimsi gibi belirli düşme renklerini hatırlatın (kahverengi çok küçük çocuklar karıştırmak için zor bir renk olabilir, bu nedenle el altında hazır kahverengi boya hazırlamak akıllıca olabilir).

Boya karıştırma işlemi küçük bir boya fırçasıyla veya çocuğun elleriyle yapılabilir. Çocuğunuzla yeni renkler oluşturmak için nasıl farklı renklerin bir araya geldiğini konuşmak için bu fırsatı değerlendirin.  Örneğin, mavi ve sarı yeşil yapar ve renk tekerleğinde (yeşil ve turuncu gibi) karşılıklı renkler kahverengi yapar.    

Çocuğa parmağınızı kahverengi boya daldırmasını isteyin. Parmağını kağıda tekrar tekrar basarak ağaç gövdesi çizgisini oluşturmasını sağlayın.

Bagajı kalın ya da sevdiği kadar ince yapabilir.Dalları adım 2’yi tekrarlayarak, bagajdan çıkan daha ince çizgiler oluşturun.     

Çocuğunuzdan düşmeden esinlenen yaprak renklerini seçmesini istemek suretiyle yaprakları ekleyin. Parmağını birer birer renklere daldırıp parmağını kağıda (dallarda) bastırın.

Dalların üzerindeki renklerle desenler oluşturmayı deneyin. Bagaj için kullandığı parmağını yıkadığından veya yapraklarının renklerini kirletmemesi için yeni bir parmakla başladığından emin olun.     Bir sonbahar ağaçları ormanı oluşturmak için bu adımları tekrar tekrarlayın.     

İsteğe bağlı: Düşen yaprak yığınlarını yapmak için yere düşen ekstra renk parmak izlerini ekleyin..

4 yaş evde yapılabilecek etkinlikler

İyi Eğlenceler…

Çocuğunuzla beraber yaptığınız aktiviteyi aşağıdaki linkten paylaşmaya ne dersiniz ;

https://www.cocukgelisimi.info/sizden-gelenler/

Unutmayın Başarı Paylaştıkça Artar…

haydi el baskısı ile baykuş yapalım 🙂

EL BASKISI İLE BAYKUŞ BOYAMA

İlginizi Çekebilir

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı Meyveleri iyice yıkayıp kurutun. Elmadan fotoğraftaki gibi parçalar kesin ve bu …

Bir Cevap Yazın