Anasayfa / GELİŞİM / Matematikte Gerçekler Oyunu

Matematikte Gerçekler Oyunu

matematikte_gercekler

Uygulama Çocukları kusursuz yapar . Özellikle de matematik olaylarını ezberlerken. Çocuğunuz flaş kartlarıyla uğraşıyor mu, çarpma uygulamasını bir mücadele haline getiriyor mu? Eğer öyleyse,Çocuk gelişimi ve eğitimi ‘nde bu eğlenceli matematik olayları oynamayı, çocuğunuzun ona yol açan matematik problemlerini gözden geçirmesine yardımcı olmak için düşünün. Özellikle kinestetik öğreniciler veya müzik eğimli çocuklar için eğlenceli olan oyun, müzikle hareketi birleştiriyor ve çocukların pratik yaptıkları sırada hareket etmelerini sağlıyor. 2. sınıf Oyun çarpım tablolarını uygulamak için mükemmel olmasına rağmen, çocukların yazma yerine başlarına yapabilecekleri herhangi bir matematik kavramı için kullanılabilir.

Lazım Olanlar;

kağıt ,İşaretçiler ,Bant, CD veya MP3 çalar

Ne Yapıyoruz;

Çocuğunuzun zorluk çektiği Çarpım Tablosu ve matematik problemlerinin bir listesini yapın.

Her matematik sorununun cevabını kendi kağıdına kalın bir işaretle yazın. Her numara kağıdı doldurmalı ve çocuğunuzun birkaç adım uzakta kolayca görmesi için yeterince karanlık olmalıdır.

Sayıları rastgele bir arazi, çıplak zemin veya veranda takın.

Müziği açın ve çocuğunuzun sayıların üstünde dans etmesine izin verin. Birkaç saniye sonra müziği duraklatın ve “Üç kere sekiz” gibi bir matematik problemi çağıracağınız dan emin olun. Çocuğunuz daha sonra çektiniz sorunun doğru cevabı olan sayıya olabildiğince çabuk atlamalıdır.

Önceki adımları tekrar ederken matematik problemlerini seslendirebilirsiniz.

7 Yaş Etkinlikleri arasında Çocuğunuzun arkadaşları ile oyunu daha önce hangisinin doğru numaraya atlayabileceğini görmek için yarışacakları bir yarışa dönüştürebilirsiniz.

İyi Eğlenceler…

Çocuğunuzla beraber yaptığınız aktiviteyi aşağıdaki linkten paylaşmaya ne dersiniz ;

https://www.cocukgelisimi.info/sizden-gelenler/

Tek Haneli Dört İşlem yapmaya ne dersin?

TEK HANELİ DÖRT İŞLEM

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Kolay İngilizce Öğrenme

Kolay İngilizce Öğrenme cocukgelisimi.info sitemizde İngilizce girişi olarak harfleri birer canlı yada nesne ile çocuklarınıza …

Bir Cevap Yazın

Çocuk Gelişimi Montessori Boyama Sayfaları 0-5 Yaş Çocuk Akitivite