21 Eylül 2020 , Pazartesi
ren_geyigi

Kağıt Tabağından Ren Geyiği Nasıl Yapılır?

ren_geyigi

Çocuğunuzun fiziksel gelişimini ölçmek ve hazine etmek için popüler bir yöntem, el parmak izlerini hatıra olarak vermektir. Bu etkinlik, herkesin en sevdiği ren geyiği Rudolph‘u vurgular ve çocuğunuzun “boynuzları” ndaki el izlerini gösterir. Bu şık kış projesine başlarken,Okul öncesi etkinlikler arasında çocuğunuz el becerisini, el-göz koordinasyonunu ve el / bilek esnekliğini kullanacaktır.

Ne Lazım;

Küçük kağıt tabak, Büyük kağıt tabak Kahverengi

akrilik boya , sünger veya geniş fırça

Büyük kırmızı pom-pom, 1 ½ ” ,Kahverengi zanaat köpüğü ,Tan zanaat köpük veya keçe 

Makas Zımba Kalem delik açma, Şerit veya iplik ,Düşük sıcaklık tutkal tabancası

Ne Yapıyoruz;

Çocuğunuzdan iki tabağa bir kahverengi boya ile boyamanızı isteyerek başlayın.

Birkaç saat kurumaları için bir kenara koyun. Bu arada, geyiğin boynuzlarını yapın. Çocuğunuzun sağ ve sol elini kahverengi zanaat köpüğünde iki kez izleyin.

Çocuğunuzdan iki el parmak izini de dikkatle kesmesini isteyin. Sonra, çocuğunuzdan bronzlaştırılmış zanaat köpüğüne veya kulağına iki kulak çekmesini ve bunları kesmesini isteyin. Bunlar ren geyiği kulaklarının iç kısmı olacaklar.

Bronzlukları bir kılavuz olarak kullanarak, çocuğunuz yaklaşık yarım inç kadar geniş olan bu şekiller etrafında daha geniş bir set oluşturabilir. Onları kesip, bir kenara koyun.

Boya kuruduktan sonra, gençinizden büyük gözlüğe googly eyes yapıştırmasını isteyin. Daha sonra, kırmızı pom pom’u gösterildiği gibi daha küçük plakaya tutturmasını söyleyin.

Şimdi boynuzlarını ekmenin zamanı geldi. Çocuğunuza başka birine bir boynuz yapıştırın ve sonra sıcak yapıştırıcı kullanarak geniş plakanın arkasına tutkal edin. Her iki tarafın da iki çift sevimli el yazısı boynuzu olması gerekir.

Kulakları geniş bir plakanın ağzına sıcak tutkalla ekleyin. Bronz parçalari kahverengi parçalara yapiştirin ve bir parça daha sıcak tutkal ekleyin. Çocuğunuzun plakanın üstündeki iki deliği delmeye ve deliklerin arasından ipliği kurdeleye veya ipliğe bağlamasına ve bir düğüm atmasına yardımcı olun.

Evinde, yeni ren geyiğinin göze çarptığı ve herkesin hoşuna gidebileceği bir yer seç!

İyi Eğlenceler…

Çocuğunuzla beraber yaptığınız aktiviteyi aşağıdaki linkten paylaşmaya ne dersiniz ;

https://www.cocukgelisimi.info/sizden-gelenler/

Tuz ve biber ile statik Elektrik ayırımı Nasıl Yapılır Haydi Bakalım 🙂

TUZ VE BİBERLE STATİK ELEKTRİK AYIRIMI NASIL YAPILIR?

 

İlginizi Çekebilir

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı Meyveleri iyice yıkayıp kurutun. Elmadan fotoğraftaki gibi parçalar kesin ve bu …

Bir Cevap Yazın