12 Temmuz 2020 , Pazar
kus_yuvasi

İnsan Yapımı Kuş Yuvası Nasıl Olur?

kus_yuvasi

İnsan Yapımı Kuş Yuvası Nasıl Olur?

Bu, çocukları gerçekten hayvanlar gibi düşünmeye ve bu süreçte ilginç bir şeyler yaratmaya teşvik eden harika bir projedir. Çocuğunuza kuşun yuvasını yarattığını nasıl düşündüklerini sorun ve onun söylediğini görün. O halde ona bugün kuşlar gibi olacağını ve kendi yuvalarını yapacağını söyle! Kendi arka bahçenizi veya mahalle parkını keşfederken, çocuğunuzun bir kuşun yuva yapması gerekeceğini düşündüğü ürünleri toplamasına yardımcı olun. Bu yuvalar hoş görünmeyebilir, ancak çocuklar doğanın sunduğu özelliklerin dışında bir şey yaratmanın ne kadar zor olduğunu anlayacaktır. Tutkal isterse, vermeyin. Bu sadece bir doğa projesidir!

Neye İhtiyacın Var;

Çubuklar, Çim,  Yapraklar , Çam iğneleri , Gazete ,kağıt, Kalem 

Ne Yapıyoruz;

Çocuğunuza kuşların yuvası yapmak için neler düşündüğünü sorun. Öğeleri bir kağıt üzerine yazın. Onu kutunun dışında düşünmeye teşvik edin.

Arka bahçede ya da mahalle parkında onu dışarıda tutun ve bahsedilen eşyaları temizlemeye başlayın. Ona doğanın esnekliğini, sağlamlığını ve vahşi doğada neler olduğunu düşünmeye teşvik edin.

İçindeki eşyaları getirin ve bir gazete üzerine yerleştirin . Çocuğunuzun çimeni, dalları ve diğer öğeleri kuş yuvası biçiminde işlemeye çalışmasını sağlayın. Ona yuva gibi görünmüyorsa endişelenmemesini söyle. Fikir, onu ne çeşit şeyler yuva şekli tutacağını düşünmektir.

 Birlikte yapışacak eşyaları almak için, bir kuş gagasını taklit ederek onun iki parmağını kullanıp kullanamayacağına bak.

Bu faaliyeti bir adım ileriye taşımak için, bölgenizdeki yerli kuşlar hakkında yerel kütüphanenizdeki bazı kitaplara göz atın. Bir yuva yapmak için ne tür şeyler kullandıklarını ve bunları nasıl bir araya getirdiklerini görün. Onları neden bir ağacın içinde oluşturdukları ve yuvayı bir araya getirmenin önemli bir unsuru olup olmadığı hakkında konuşun. Çocuğunuzun yuvasını ağacın dışında sergilemesini sağlayın. Asla bilemezsiniz, ziyaret etmeyi çok mutlu eden bir kuş ailesini yaratabilirsiniz!

İyi Eğlenceler…

Çocuğunuzla beraber yaptığınız aktiviteyi aşağıdaki linkten paylaşmaya ne dersiniz ;

https://www.cocukgelisimi.info/sizden-gelenler/

Unutmayın Başarı Paylaştıkça Artar…

İlginizi Çekebilir

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı

Meyvelerden Tavus Kuşu Yapımı Meyveleri iyice yıkayıp kurutun. Elmadan fotoğraftaki gibi parçalar kesin ve bu …

Bir Cevap Yazın