13 Ağustos 2020 , Perşembe

Çocuklara Kahvaltı Tabağı Örnekleri

Çocuğa Kahvaltı Nasıl Sevdirilir?

Genelde Annelerin çocukları ile aralarında olan sorun sabah kahvaltı yapmamaları.Sabah Kahvaltısı Gün içinde yapılan öğünlerden en önemlisi denebilir. Çocuklarda sabah Kahvatısı için Püf noktalar, İyi Bir Kahvaltı için iyi bir uyku uyumaları gerekmektedir.Sabah Kahvaltısını çok iyi yapmaları gerekmektedir. Çünkü kan şekerini dengeleyecek ,tok tutacak, enerji verecek, zihin açacak önemli öğün kahvaltıdır.kahvaltıda çok hamur yüklemek çocuğu o an çok mutlu edebilir,kan şekerini yükseltir ve daha sonrasında vücut da halsizlik ağırlık yapmaya başlar.

Öncelikle kahvaltıda protein vermek lazım ve en önemli protein kaynağı biliyorsunuz yumurta. Her gün 1 tane yumurta yiyebilir çocuklarınız. Sadece yumurtayı aşırı pişirmeyin. Kayısı kıvamında tavada olacaksa hafif sulu bir şekilde yapabilirsiniz.Bu yumurtaları yemeyen çocuklar içinde alerjisi astımı olanlar içinse bıldırcın yumurtası önerilir.

protein olarak yanı sıra peynir önemli. Özellikle taze peynir. Sütü kahvaltıda bazen çocuklarda şişkinlik yapabiliyor özellikle ara öğünde önermekteyiz.Çünkü içinde kalsiyum ve protein var boyun uzaması ,kemiklerin güçlenmesi, tok kalması için gayet güzel bir içecek.Bunu yanı sıra siyah ve yeşil  zeytin de önermekteyiz.

Afiyet Olsun…

Çocuğunuzla beraber yaptığınız aktiviteyi aşağıdaki linkten paylaşmaya ne dersiniz ;

https://www.cocukgelisimi.info/sizden-gelenler/

Unutmayın Başarı Paylaştıkça Artar…

Kahvaltı ile ilgili aramalar;

Kahvaltı tabağı süsleme sanatı

Değişik kahvaltı tabağı hazırlama

Eğlenceli tabaklar

Çocuğa kahvaltı nasıl sevdirilir

Çocuklar kahvaltıda ne yemeli

İlginizi Çekebilir

Zeytinli-omlet-sekilli-tabak

Zeytinli Omletten Foklar

Fazla tuzdan arınması için zeytinleri bir süre suda bekletin. Çekirdeklerini çıkarıp zeytinleri iyice ezin. Bir …

Bir Cevap Yazın