10 Ağustos 2020 , Pazartesi
anne_sutu_etkileri

Anne Sütü Çocuğun Hayatını Nasıl Etkiliyor?

Anne Sütü Çocuğun Hayatını Nasıl Etkiliyor?

Anne sütü, bebekle anne arasındaki bağın kurulması adına çok önemlidir. İlk günlerde süt gelmese bile anne emzirmekten vazgeçmemelidir. Bebeğin sadece bir gıda olarak değil,tensel temas olarak ta bu sürece ihtiyacı olduğu unutmamalıdır.Çocuğun değeri, annenin emzirmesine bağlıdır.Bir insanın ileride iyi bir insan olmasının yolu da annenin emzirmesinden geçer.

Anne sütünün içerisinde kötü mikropları ayırt eden bir madde vardır.Hazır mama verdiğiniz zaman , vücut bağırsaklara yerleşen kötü mikropları ayırt edemez, bunu atamaz ama bebek anne sütü emdiği zaman, anne sütünün faydasıyla kötü mikroplar kendilerini vücuttan atar. Anne sütü çocuğu mikroplara karşı korur.

Anne sütü, bebeklere gereksimini olan tüm besin öğelerini ilk 6 ay boyunca tek başına sağlayabilen en iyi besindir. Anne sütü ve doğumdan sonra gelen ilk süt (kolostrum) , bebek için çok önemlidir çünkü bebeği hastalıklara karşı korur , bebeğin ilk ve doğal aşısıdır, onun daha zeki ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Anne sütü bebekler için yaşamsal öneme sahiptir. Ayrıca emzirme, bebeğin annesiyle sevgi bağı kurabilmesi için en iyi iletişim yoludur.

ilk 6 ay sadece anne sütü !..

ÇOCUKLARDA ÖFKE NÖBETLERİ NASIL KONTROL ALTINA ALINIR?

Anne sütü ile ilgili aramalar:

Anne sütünün önemi

Anne sütünün faydaları

Anne sütü içeriği

İlginizi Çekebilir

4. Sınıf Türkçe Zarflar

KONU: ZARF (BELİRTEÇ-FİİLLERİ NİTELEYEN KELİMELER)       Aşağıdaki eylemleri (fiilleri) etkileyen altı çizili kelimelere dikkat edelim. …

Bir Cevap Yazın