Anasayfa / Makaleler / Gelişim Dönemleri ve Özellikleri / Aile Büyüklerinin Çocuğu Şımartmasında Anne Nasıl Davranmalıdır?

Aile Büyüklerinin Çocuğu Şımartmasında Anne Nasıl Davranmalıdır?

Aile Büyüklerinin Çocuğu Şımartmasında Anne Nasıl Davranmalıdır?

Büyükler için hayat daha kolaydır.Bir bebeği sonuçlarına katlanmaksızın şımartabilirler. Torunları,onlar için getirdikleri tatlı çörekleri iştahla yerken ,onu zevkle seyrederler.Ama az sonra sofrada tok ve suratsız bir çocukla savaşacak olan kendileri değildir.Torunları şımartmak torunların vazgeçmeyeceği bir hak mıdır? Bir ölçüye kadar evet! Sizin çocukluğunuz sırasında onlar üstlerine düşeni yapmışlardır ve şimdi yükü omuzlamak sırası sizdedir.

Anne Ve Babaların Dikkatine!

Yine de herkesin üzerinde görüş birliğine vardığı bazı gerçekler vardır;

  • Uzakta oturan büyükanne ve büyükbabalara daha çok eseklik gösterebilirler.Bebeğinizi senede iki-üç defa gören büyükler muhtemelen onu şımartamazlar. Böyle zamanlarda bebeğinizin bir öğle uykusunu kaçırmasını yada şekerleme yemesini çok görmeyin, çünkü bunlar alışkanlık haline dönecek kadar çok tekrarlanmaz.bırakın bu seyrek aksamalardan heerkes zevk alsın ve daha sonra her zamanki rutininize dönün.
  • Aynı bölgede ve özellikle aynı evde yaşayan büyüklerin büyüklerin bebeği şımartması daha kolay olur.Her sızlanış ta bebeğin kucağa alınması,onun kafasının karışmasına ve kuralların sürekli değişmesine neden olur.Bundan sonrada bebeğin/çocuğun o kurallara uyması güçleşir.

KURALLAR ÇOCUĞUN RUH SAĞLIĞINI BOZAR MI?

Facebook Yorumları

İlginizi Çekebilir

Çocuklarda tuvalet eğitimi

Çocuklarda gece tuvalet eğitimi Çocuğunuzu gece tuvalet eğitimine başlayabilmeniz için gündüz saatlerinin büyük bölümünde bez …

Bir Cevap Yazın

Çocuk Gelişimi Montessori Boyama Sayfaları 0-5 Yaş Çocuk Akitivite